Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia Zachowawcza

Leczenie próchnicy jest niezwykle ważne, ponieważ jest to najczęstsza choroba zębów. Rozwój próchnicy powoduje niewłaściwa higiena jamy ustnej, spożywanie dużej ilości cukrów, słodyczy. Nie leczona próchnica może doprowadzić do uszkodzenia zęba, złamania części lub całości korony zęba.

Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne. Po usunięciu chorych tkanek próchniczych zęba pozostaje ubytek, który koniecznie trzeba wypełnić aby oddzielić zdrowe tkanki zęba od środowiska zewnętrznego.

W naszym Centrum Stomatologii korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych), dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie kształtu i połysku odbudowanego zęba jak w naturze. Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień, tak aby wypełnienie nie odróżniało się od pozostałych zębów.

 

Próchnica należy do głównych oraz najczęściej występujących przyczyn problemów wśród pacjentów. Niewłaściwa dieta, bakterie i nieodpowiednia higiena to najwięksi wrogowie naszego uzębienia, którzy nie tylko niszczą szkliwo, ale także powodują ubytki w głębszych warstwach zęba.

W Centrum Stomatologii nie tylko bezboleśnie usuniemy próchnicę i wyleczymy chore zęby, ale również idealnie dobierzemy odcień wypełnienia kompozytowego dopasowany do Twojego naturalnego koloru uzębienia.

Aby zapewnić naszym Pacjentom doskonałe i trwałe efekty leczenia wykorzystujemy najwyższej jakości materiały kompozytowe światłoutwardzalne.