Leczenie Kanałowe

Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych zębów.
Polega na usunięciu wewnętrznej zainfekowanej lub nieodwracalnie zmienionej tkanki zęba, która połączona jest z układem krążenia i toksyny mogą być przenoszone w krwi do całego organizmu. Po oczyszczeniu wnętrza kanału oraz jego dezynfekcji wypełnia się przestrzeń odpowiednimi materiałami.

Kiedy leczenie kanałowe jest konieczne?

Leczenie endodontyczne wykonuje się w wielu przypadkach, aby ratować zainfekowany ząb. Do najczęstszych należą głębokie ubytki próchnicze, uraz czy nieszczelne wypełnienia. Powodem mogą być tez zęby nieprawidłowo leczone kanałowo. Zaniechanie leczenia będzie w szybkim czasie przyczyną dalszego wyniszczenia tkanek zęba, co ostatecznie doprowadzi do jego utraty. Przenikanie toksyn do organizmu natomiast może prowadzić do wielu schorzeń, nie tylko związanych ze stomatologią.

Nasz gabinet dzięki specjalistycznemu wyposażeniu oferuje najwyższej jakości leczenie endodontyczne najnowszymi metodami. W naszym gabinecie leczenie kanałowe przeprowadzamy tylko według sprawdzonych, nowoczesnych oraz bezpiecznych dla pacjentów metod. W zależności od przypadku decydujemy się na jednoseansowe bądź złożone bądź złożone leczenie endodontyczne. Stosujemy narzędzia maszynowe, koferdam, mikroskop oraz endometr. Wypełnienie kanałów wykonujemy metodami termicznymi- gutaperką na ciepło, dzięki którym jesteśmy w stanie szczelnie wypełnić nawet zakrzywione i rozgałęzione kanały.