Kompleksowo zadbamy o Twój uśmiech

Oferujemy kompleksowe i profesjonalne leczenie w miłej, bezstresowej atmosferze. Służymy Państwu rzetelną wiedzą ciągle podnosząc nasze kwalifikacje zawodowe poprzez liczne szkolenia i kursy. Zostając naszym Pacjentem będziesz mile zaskoczony jak spokojnie z uśmiechem i bez bólu mogą wyglądać wizyty u dentysty.

Staramy się poszerzać zasób naszych urządzeń, aby zapewnić Państwu jak najwyższy poziom leczenia.
Ostatnio uzupełniliśmy nasze zasoby sprzętowe o nowoczesny skaner wewnątrzustny, całkowicie zmieniający oblicze diagnostyki w stomatologii.

Czym jest skaner wewnątrzustny?
Skaner wewnątrzustny jest urządzeniem, które pozwala na uzyskanie odzwierciedlania jamy ustnej w formie wirtualnej. W ciągu kilkudziesięciu sekund lekarz może zobaczyć na ekranie komputera kompletny skan jamy ustnej pacjenta. Dokładne działanie urządzenia opiera się na wykonywaniu tysięcy drobnych ujęć które następnie składają się na kompletny obraz.

Rejestracja
Patrycja Wojtowicz-Sitnik

Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 12:00

Tel.: 166 211 838
Tel.: 535 791 409

Lekarze

Izabela Kornecka
Lekarz stomatolog

Mateusz Niedziela
Lekarz stomatolog

Rafał Łapiński
Lekarz stomatolog

Karol Furman
Lekarz stomatolog

Dominika Mucha
Lekarz stomatolog

Magdalena Kuniec
Lekarz stomatolog

Sabina Kuropiej – Pogoda
Lekarz stomatolog

Asystentki stomatologiczne

Kamila Trelka
Asystent stomatologa

Marta Dera
Asystent stomatologa

Beata Lasek
Asystent stomatologa

Higienistki

Beata Lasek
Higienistka

Marlena Bielańska
Higienistka

Belinda Dudek
Higienistka

Profesjonalna higienizacja

Na czym polega higienizacja?

W Naszym Centrum dbamy o zdrowy i piękny uśmiech naszych pacjentów. Podstawowym zabiegiem poprzedzającym leczenie jest wykonanie  przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną profesjonalnej higienizacji jamy ustnej, polegająca  na usunięciu kamienia i osadu nazębnego oraz wykonaniu fluoryzacji.

Kamień nazębny powstaje w wyniku mineralizacji płytki nazębnej. Jest to twardy, najczęściej żółty złóg pokrywający powierzchnie zębów, a nawet uzupełnień protetycznych. Nagromadzeniu się płytki nazębnej, która to pod wpływem związków mineralnych zawartych ślinie przekształca się w kamień nazębny sprzyja zła lub utrudniona higiena jamy ustnej, stłoczenia zębów, szorstkie powierzchnie wypełnień, stałe aparaty ortodontyczne a także miękka, bogata w cukry proste dieta.

Usuwanie kamienia (Skaling)

Zalegający zarówno na powierzchniach nad- i poddziąsłowych  kamień nazębny można usunąć wyłącznie przy użyciu specjalnych, ultradźwiękowych narzędzi i jest to tak zwany SKALING (usuwanie kamienia). Wykonywany zabieg  jest dla większości pacjentów bezbolesny, a osoby szczególnie wrażliwe mogą liczyć na miejscowe znieczulenie.

Piaskowanie, polerowanie

Po usunięciu kamienia nazębnego należy wykonać zabieg POLEROWANIA. Powierzchnie zębów są polerowane i oczyszczane  przy pomocy specjalnych past, szczoteczek i gumek polerskich. Trudnych do usunięcia osadów po kawie, herbacie, czerwonym winie czy tytoniu pozbywamy się PIASKUJĄC zęby. Do tego celu higienistka używa piaskarki. Urządzenie to wytwarza strumień wody pod ciśnieniem, który zmieszany z środkiem chemicznym w postaci proszku (tzw. piasek) z łatwością dociera w  przestrzenie międzyzębowe oraz bruzdy.

Fluoryzacja

Oczyszczone zęby należy zabezpieczyć, w tym celu wykonujemy fluoryzację. Fluor ma działanie przeciwpróchnicze, dodatkowo znosi nadwrażliwość zębów.
Profesjonalne zabiegi higienizacji jamy ustnej powinny odbywać się co 6 miesięcy. Usuwanie złogów na zębnych jest niezwykle ważne. Zalegający kamień nazębny i gromadząca się płytka bakteryjna prowadzą do powstania zapalania dziąseł lub chorób przyzębia.

Jeśli dziąsła krwawią, są zaczerwienione, obrzęknięte oraz występują dolegliwości bólowe należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza stomatologa. Długo nieleczone zapalenie dziąseł może przerodzić się w zapalenie przyzębia. Gdy choroba postępuje to do objawów  zapalnych dołącza się rozchwianie zębów a nawet ich utrata. Krwawienie, ból i obrzęk dziąseł to objawy, które powinny skłonić nas do wizyty w gabinecie stomatologicznym, pozwoli to lekarzowi ocenić stan uzębienia i przyzębia, ponad to zostanie ustalony plan profilaktyczno-leczniczy.

Systematyczne wizyty w gabinecie higienizacyjnym przynoszą takie korzyści jak ochrona przed bólem, krwawieniem z dziąseł, zapobieganie rozwojowi lub postępowi chorób przyzębia, zmniejszenie przebarwień zębów, zwalczenie nieświeżego oddechu, ochrona zębów przed próchnicą, znoszenie nadwrażliwości, możliwość wybielania, lepsze samopoczucie.


Nowoczesna metoda Znieczuleń

THE WAND znieczulenie komputerowe

The Wand to nowoczesne, sterowane komputerowo systemy do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych. System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki, która z wyglądu przypomina długopis.

Samo podawanie znieczulenie odbywa się manualnie – lekarz przykłada końcówkę do dziąsła pacjenta i pod kontrolą mikroprocesora podaje lek znieczulający. Komputer cały czas informuje o kolejnych etapach przenikania leku do tkanek oraz kontroluje proces aplikacji – tempo podawania i ciśnienie.

O wyjątkowości technologii The Wand stanowi kontrola mikroprocesorowa ciśnienia i tempa podawanego płynu oraz końcówki aplikacyjne. Te właśnie czynniki sprawiają, iż podawanie znieczulenia jest bezbolesne.


Implantologia

Implantologia stomatologiczna – to najszybsza i najnowocześniejsza dziedzina stomatologii, która zajmuje się uzupełnieniem brakujących zębów.

Implant – to tytanowa śruba, którą wszczepia się w miejsce korzenia utraconego zęba. Implant umieszczany jest bezpośrednio w kości szczęki lub żuchwy na stałe, dlatego też są niewidoczne, a zarazem stanowią filar (podstawę) do dalszej odbudowy (mostów, koron).

Głównym czynnikiem decydującym o możliwości posiadania implantów jest stan zdrowia pacjenta. Podstawą leczenia implantologicznego jest konsultacja z lekarzem – Implantologiem, która będzie miała na celu ustalenie ogólnego stanu zdrowia pacjenta, określenie warunków do zabiegu na podstawie zdjęcia panoramicznego oraz tomografii komputerowej, a następnie ustaleniem planu dalszego leczenia. Kolejnym etapem jest nawiercenie otworów w kości i wkręcenie tytanowych implantów. Po okresie gojenia (od 2-6 miesięcy) wykonuje się odbudowę protetyczną. Całkowity zabieg jest bezbolesny dla pacjenta, gdyż wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.


Ortodoncja

Ortodoncja, to dziedzina stomatologii, która zajmuje się korektą nieprawidłowo ustawionych zębów, leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo- twarzowych oraz szeroko pojętą profilaktyką. Ogromny wachlarz różnych metod leczenia ortodontycznego sprawia, iż obecnie leczenie to można przeprowadzić u każdego pacjenta, niezależnie od wieku.

Skutecznie przeprowadzona terapia ortodontyczna znacząco zmieni wizerunek naszej twarzy, zredukuje wadę wymowy lub dolegliwości bólowe związane z dysfunkcją stawów skroniowo-żuchwowych.

Proponujemy:
  • konsultacje ortodontyczna
  • diagnozowanie i leczenie wad zgryzu
  • leczenie ortodontyczne dzieci
  • leczenie ortodontyczne dorosłych
  • aparaty ortodontyczne stałe – kosmetyczne, metalowe
  • aparaty ortodontyczne ruchome
  • profilaktykę ortodontyczną

W naszym Centrum Stomatologicznym proponujemy:
  • specjalistyczne konsultacje protetyczne i implantologiczne
  • uzupełnienia protetyczne stałe
  • implantoprotetyka – uzupełnienie proteyczne na implancie
    • korony porcelanowe i cyrkonowe
    • mosty
    • licówki
    • wkłady koronowo- korzeniowe
  • uzupełnienie protetyczne ruchome
    • protezy szkieletowe
    • protezy acetalowe
    • protezy akrylowe
    • protezy typu Overdenture
    • szyny relaksacyjne

Protetyka

Protetyka jest dziedziną w stomatologii, mająca na celu odtworzenie naturalnych warunków zgryzowych w jamie ustnej, które z jakiś przyczyn zostały utracone.

Protetyka obejmuje nie tylko uzupełnienie braków w uzębieniu czy korygowanie funkcji żucia, ale także poprawia estetykę uśmiechu. Ubytki w uzębieniu maja niekorzystny wpływ na rozłożenie sił naprężenia zgryzu, co może być przyczyną pogorszenia się stanu pozostałych zębów.


Leczenie Kanałowe

Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych zębów.
Polega na usunięciu wewnętrznej zainfekowanej lub nieodwracalnie zmienionej tkanki zęba, która połączona jest z układem krążenia i toksyny mogą być przenoszone w krwi do całego organizmu. Po oczyszczeniu wnętrza kanału oraz jego dezynfekcji wypełnia się przestrzeń odpowiednimi materiałami.

Kiedy leczenie kanałowe jest konieczne?

Leczenie endodontyczne wykonuje się w wielu przypadkach, aby ratować zainfekowany ząb. Do najczęstszych należą głębokie ubytki próchnicze, uraz czy nieszczelne wypełnienia. Powodem mogą być tez zęby nieprawidłowo leczone kanałowo. Zaniechanie leczenia będzie w szybkim czasie przyczyną dalszego wyniszczenia tkanek zęba, co ostatecznie doprowadzi do jego utraty. Przenikanie toksyn do organizmu natomiast może prowadzić do wielu schorzeń, nie tylko związanych ze stomatologią.

Nasz gabinet dzięki specjalistycznemu wyposażeniu oferuje najwyższej jakości leczenie endodontyczne najnowszymi metodami. W naszym gabinecie leczenie kanałowe przeprowadzamy tylko według sprawdzonych, nowoczesnych oraz bezpiecznych dla pacjentów metod. W zależności od przypadku decydujemy się na jednoseansowe bądź złożone bądź złożone leczenie endodontyczne. Stosujemy narzędzia maszynowe, koferdam, mikroskop oraz endometr. Wypełnienie kanałów wykonujemy metodami termicznymi- gutaperką na ciepło, dzięki którym jesteśmy w stanie szczelnie wypełnić nawet zakrzywione i rozgałęzione kanały.


Stomatologia Dziecięca

Troska o zdrowie dziecięcego uśmiechu to nie tylko codzienna higiena jamy ustnej. Stomatologia dziecięca oraz właściwa profilaktyka stają się więc kluczem do sukcesu. Odpowiednie nawyki i przekonania wypracowane w dzieciństwie procentują w przyszłości, a zadbane zęby mleczne stanowią podstawę dla zdrowych i mocnych zębów stałych.

Pierwsza wizyta jest zazwyczaj wizytą adaptacyjną, która pozwala dziecku poznać stomatologa i nasz gabinet, oswoić z nowym doświadczeniem i przekonać się, że leczenie czy kontrolowanie stanu zdrowia zębów może być świetną zabawą.

W pełni wykorzystujemy możliwości jakie oferuje nowoczesna stomatologia dziecięca. Kolorowe wypełnienia, które przypadną do gustu nie tylko dziewczynkom, bezbolesne znieczulenie komputerowe pozwalają przeprowadzić wizytę zupełnie bezstresowo.

Dodatkowo, każdy nasz Mały Pacjent nagradzany jest po wizycie, dzięki czemu opuszcza gabinet z uśmiechem i z przyjemnością do nas wraca.

W Naszym Centrum w ramach stomatologii dziecięcej oferujemy małym Pacjentom:
  • leczenie próchnicy
  • kolorowe wypełnienia ubytków
  • fluoryzację
  • lakowanie zębów mlecznych i stałych
  • ekstrakcję zębów
  • leczenie wad zgryzu


Stomatologia Zachowawcza

Leczenie próchnicy jest niezwykle ważne, ponieważ jest to najczęstsza choroba zębów. Rozwój próchnicy powoduje niewłaściwa higiena jamy ustnej, spożywanie dużej ilości cukrów, słodyczy. Nie leczona próchnica może doprowadzić do uszkodzenia zęba, złamania części lub całości korony zęba.

Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne. Po usunięciu chorych tkanek próchniczych zęba pozostaje ubytek, który koniecznie trzeba wypełnić aby oddzielić zdrowe tkanki zęba od środowiska zewnętrznego.

W naszym Centrum Stomatologii korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych), dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie kształtu i połysku odbudowanego zęba jak w naturze. Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień, tak aby wypełnienie nie odróżniało się od pozostałych zębów.

Próchnica należy do głównych oraz najczęściej występujących przyczyn problemów wśród pacjentów. Niewłaściwa dieta, bakterie i nieodpowiednia higiena to najwięksi wrogowie naszego uzębienia, którzy nie tylko niszczą szkliwo, ale także powodują ubytki w głębszych warstwach zęba.

W Centrum Stomatologii nie tylko bezboleśnie usuniemy próchnicę i wyleczymy chore zęby, ale również idealnie dobierzemy odcień wypełnienia kompozytowego dopasowany do Twojego naturalnego koloru uzębienia.

Aby zapewnić naszym Pacjentom doskonałe i trwałe efekty leczenia wykorzystujemy najwyższej jakości materiały kompozytowe światłoutwardzalne.


Stomatologia Estetyczna

Stomatologia estetyczna łączy w sobie różne metody leczenia, aby nadać zębom jak najpiękniejszy wygląd i harmonię.

Celem stomatologii estetycznej jest nadanie zębom pięknego, ale jednocześnie naturalnego i estetycznego wyglądu. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią zmianę kształtu, barwy lub położenia naszych zębów. Możemy w ten sposób skorygować nabyte lub wrodzone defekty uzębienia takie jak: przebarwienia zębów, diastemy, nieprawidłowości ustawienia i kształtu zębów.

Nowoczesna stomatologia estetyczna pozwala nam spełniać marzenia nie tylko o idealnym uśmiechu, ale i nienagannym wyglądzie.

W naszej ofercie obejmującej procedury z zakresu stomatologii estetycznej znalazły się m.in.:
  • licówki kompozytowe
  • korony i mosty pełnoceramiczne
  • wkłady i nakłady kompozytowe
  • implanty
  • wybielanie zębów

W naszym gabinecie posiadamy specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu możemy monitorować przebieg każdego zabiegu chirurgicznego oraz jego wyniki. Wszystkie zabiegi wykonywane są pod znieczuleniem miejscowym, co jest dla pacjenta komfortowe oraz bezbolesne.

Chirurgia Stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna – to dziedzina w stomatologii, która zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych, wymagająca jednak przygotowania ogólnochirurgicznego.

W naszym gabinecie zabiegi wykonywane są przez chirurga stomatologa, chirurga szczękowo-twarzowego.

Do takich zabiegów proponowanych przez nasz gabinet należą m.in.:
  • ekstrakcje zębów zatrzymanych i niewyrżniętych
  • ekstrakcje tzw. zębów mądrości (ósemek)
  • podcięcie wędzidełka
  • zabieg resekcji korzeni wierzchołka
  • usuwanie torbieli korzeniowych
  • nacięcia ropni okołozębowych
  • przeszczep dziąsła
  • korekta tkanek miękkich – przygotowująca pacjenta pod uzupełnienie protetyczne


Diagnostyka rentgenowska

W procesie leczenia stomatologicznego ważną funkcję pełni diagnostyka radiologiczna, dlatego na miejscu oferujemy pełną diagnostykę przy pomocy cyfrowej radiologii i tomografii KODAK 9000 3D.
Podstawą efektywnego leczenia jest jak najlepsza diagnostyka. Badania radiologiczne dają obecnie ogromne możliwości diagnostyczne, które lekarz stomatolog powinien wykorzystać dla dobra swoich pacjentów. Zdjęcia RTG wykorzystywane są w chirurgii, implantologii, stomatologii zachowawczej, protetyce, ortodoncji i leczeniu chorób przyzębia. Obecnie zdjęcia na kliszy rentgenowskiej zastąpione zostały zdjęciami cyfrowymi wyświetlanymi na ekranie komputera.

Dzięki zastosowaniu cyfrowych aparatów rentgenowskich otrzymujemy: mniejszą dawkę promieniowania, nawet do 90% w stosunku do konwencjonalnego zdjęcia RTG, natychmiastowy wynik badania na monitorze komputera wysokiej jakości obróbkę cyfrową obrazu – powiększanie zdjęcia w całości lub wybranych części, pomiar odległości wybranych punktów, przekształcanie w obraz trójwymiarowy (3D), itp., archiwizację danych na płycie CD umożliwiającą wielokrotne odtwarzanie lub drukowanie na kliszy.

Najczęściej do leczenia stomatologicznego wykorzystuje się zdjęcia radiologiczne:
RVG (radiowizjografia, zdjęcia rtg cyfrowe punktowe zębów) Radiografia cyfrowa (RVG) umożliwia obniżenie dawki promieniowania jonizującego pochłanianego przez pacjenta nawet do 90%. Jest to metoda alternatywna dla tradycyjnych, czyli analogowych ,wykonanych na kliszy zdjęć rentgenowskich. Umożliwia uzyskanie zapisu zdjęcia w formie cyfrowej natychmiast po jego wykonaniu na ekranie monitora komputera. Metoda radiowizjografii cyfrowej jest obecnie najbezpieczniejszą metodą.

RTG pantomograficzne (OPG, zdjęcie panoramiczne zębów) umożliwia ocenę całego stanu uzębienia łącznie ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz zatokami szczękowymi. Dzięki uwidocznieniu wszystkich zębów wraz ze strukturami sąsiadującymi jest badaniem przesiewowym umożliwiającym wczesne wykrycie zmian patologicznych w kościach szczęki i żuchwy, a także w stawach skroniowo-żuchwowych oraz w zatokach szczękowych, ale zniekształca ono obraz struktur i niejednokrotnie stwarza problemy diagnostyczne spowodowane nakładaniem się struktur anatomicznych np. kręgosłup szyjny zasłania okolicę zębów przednich.

RTG cefalometryczne (zdjęcia  niezbędne np. dla ortodontów i specjalistów od stawu skroniowo-żuchwowego) zdjęcie cefalometryczne uwidacznia zarówno struktury kostne, jak i tkanki miękkie badanego. Służą one do oceny i pomiarów (przy pomocy wielu analiz cefalometrycznych) głównie dla celów ortodoncji i protetyki stomatologicznej.

TK (Tomografia wiązki stożkowej CBCT, 3D, tomografia wolumeryczna) badanie tomograficzne jest nieocenioną pomocą dla stomatologów, gdyż z dokładnością można zobaczyć kanały zębów, resorbcję zębów, układ korzeni, twarzoczaszkę, itd. a wszystko trójwymiarowo i w przekrojach z każdej dowolnej strony ! Bardzo ważną i cenną cechą jest obrazowanie zarówno tkanek miękkich jak i kości. Żadne inne badanie dodatkowe nie daje takiej możliwości.
Badanie CBCT stosuje się jako metodę umożliwiającą dokładne diagnozowanie, dzięki czemu lekarz może precyzyjnie zaplanować zabiegi i leczenie, oraz dokładnie ocenić potencjalne ryzyko. CBCT jest przydatne między innymi w: